Karhulan Teollisuuspuistoyhdistys

Karhulan Teollisuuspuistoyhdistys on yritysten yhteiselin, jonka jäseniä voivat olla sekä yritykset että yksityishenkilöt.  Yhdistyksen tehtävänä on vaalia Teollisuuspuiston henkistä perintöä, historiaa ja teollista kulttuuria sekä kehittää yritysten välistä yhteishenkeä, keskinäistä viestintää ja työntekijöiden viihtyvyyttä.

Karhulan Teollisuuspuistoyhdistyksen johtokunta kaudella 2016-2017:

 

Markku Koponen, pj,
markku.koponen@sulzer.com

Pekka Helynranta, , vpj,
pekka.helynranta@ahlstrom.com 

Kaj Lille,

kaj.lille@karhuvoima.fi 

Mika Rainemaa
mika.rainemaa@coor.com 

Marita Parikka, Adecco
marita.parikka@adecco.fi

Arto Laine

Asiantuntijat: Harri Eela Cursor Oy, Terhi Lindholm Kotkan kaupunki.

Johtokunnan kokouksiin osallistuu myös Teollisuuspuistoyhdistyksen toiminnanjohtaja Hannu Oksanen, 050 313 2150 / hannu.oksanen@dakar.fi

Karhulan Teollisuuspuisto / Karhula Industrial Park
PL 38 48601 Kotka, Finland
puh. 010 234 3400