Karhulan teollisuuspuistoyhdistys

Karhulan Teollisuuspuistoyhdistys on yritysten yhteiselin, jonka jäseniä voivat olla sekä yritykset että yksityishenkilöt.  Yhdistyksen tehtävänä on vaalia Teollisuuspuiston henkistä perintöä, historiaa ja teollista kulttuuria sekä kehittää yritysten välistä yhteishenkeä, keskinäistä viestintää ja työntekijöiden viihtyvyyttä.

Karhulan Teollisuuspuistoyhdistyksen johtokunta kaudella 2018-2019:

Markku Koponen, pj

markku.koponen@sulzer.com

 

Tuomas Vaalto

tuomas.vaalto@coor.com

 

Arto Laine

arto.laine@andritz.com

 

Kaj Lille

kaj.lille@kotkanenergia.fi

 

Asiantuntijat

Harri Eela, Cursor Oy
Terhi Lindholm, Kotkan kaupunki.

Pekka Helynranta, vpj

pekka.helynranta@ahlstrom.com

 

Marita Parikka

marita.parikka@adecco.fi

 

Hannu Oksanen, tj

puh. 050 313 2150

hannu.oksanen@dakar.fi